معاون اداری،مالی ومدیریت منابع وزارت علوم : وزارت علوم ، منبع تربیت و پرورش نیروهای متخصص بخش های مختلف کشور است

۱۵ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۶:۵۲ کد : ۳۳۷۸۷ رویدادهای مهم اخبار
تعداد بازدید:۳۳۳
دکتر حسین عسکریان ابیانه معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در مراسم تکریم بازنشستگان این وزارتخانه گفت : وزارت علوم ، منبع اصلی تربیت و پرورش نیروهای متخصص بخش های مختلف کشور است و همه مسئولان ودست اندرکاران کشوراز دانشگاه ها و مرکزآموزش عالی فارغ التحصیل و از خدمات بازنشستگان این وزارت خانه بهره مند شده اند.
معاون اداری،مالی ومدیریت منابع وزارت علوم : وزارت علوم ، منبع تربیت و پرورش نیروهای متخصص بخش های مختلف کشور است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر عسکریان ابیانه با بیان اینکه بازنشستگان وزارت علوم جدای از کارمندان شاغل این وزارتخانه به حساب نمی آیند، اظهار داشت: در همه جای دنیا، دوران بازنشستگی بنا بر اصول، مقررات و قوانین اداری برای کارمندان اعمال می شود ولی این کار مانع از این امر نمی شود که ازنظرات و تجربیات ارزشمند نیروهای بازنشسته استفاده نکنیم.

وی با اشاره به اینکه بی شک بازنشستگان وزارت علوم با کار و فعالیت دراین وزارت خانه از اجر معنوی ویژه ای برخوردارهستند، گفت: بازنشستگان در طی سی سال خدمت صادقانه و ارزشمند در این وزارتخانه درگیر انجام امورات مربوط به دانشجویان، استادان و فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور بوده اید وبا این اوصاف می توان گفت اشتغال در آموزش عالی کشور افتخار بسیار بزرگی است.

دکتر عسکریان ابیانه بر ضرورت ترمیم حقوق بازنشستگان وزارت علوم تاکید کرد و گفت: از آنجایی که حقوق های پرداختی به بازنشستگان از طریق صندوق های بازنشستگی انجام می شود و منابع این صندوق ها هم محدود است، پیشنهاد می کنم تا دانشگاهیان با طرح موضوع و ارائه راه حل های علمی در خصوص نحوه و راه های ترمیم حقوق بازنشستگان پیش قدم شوند.

گفتنی است در این مراسم که با حضوردکتر سیدضیا هاشمی، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات وفناوری برگزار شد، ازتعدادی از بازنشستگان ستاد این وزارتخانه در سال های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ با اهدای لوح تقدیر تجلیل و قدردانی شد.